علمی

اموزش فیس بوک

   
   

با عرض سلام
حتما شما در مورد سایت اجتماعی فیس بوک چیزی شنیده اید یا عضو این شبکه اجتماعی بسیار بزرگ شده اید . همه ی مردم دنیا از همه ی کشور ها و همه ی سنین  مرد و زن عضو این شبکه ی اجتماعی هستند . اما این یک سایت خارجی هست و پیدا کردن هم وطن در این سایت به سختی صورت میگیرد . بنا به نیاز کاربران ایرانی ما وبسایتی شبیه به فیس بوک راه اندازی کردیم تا همه ی ایرانی ها در یک سایت ایرانی فعالیت کنند و باعث گسترش یک شبکه اجتماعی در ایران شوند

امکانات سایت ما :

چت کردن با تمامی اعضای سایت
خصوصی سازی پروفایل کاربر برای حفظ  مشخصات
ارسال رایگان پیام به اعضای سایت بصورت رایگان
اضافه کردن هر کاربری که دلتون بخواد به لیست دوستان
ایجاد گروه رایگان و اضافه کردن هر کاربری که دلتون بخواد به گروه
دعوت دوستان خود با ایمیل به این شبکه اجتماعی
ارسال پست بصورت متن عکس لینک کلیپ یا فایل
مطلع سازی کاربر از تمامی تحرکات دوستان آن
جوی صمیمانه و دوست داشتنی
تغییر پوسته ی پروفایل خود بصورت دلخواه
پروفایل پیشرفته
 دادن امتیاز به پست دیگران و خود
شرکت در مسابقات سایت و برنده شدن جایزه
پست دادن با موبایل
دسترسی به سایت با موبایل
بازی های دونفره
و کلی امکانات دیگر ...


خیلی از دوستان نحوه ی استفاده از سایت را هنوز یاد نگرفته اند . در اینجا میخوام آموزش استفاده از سایت را برای شما قرار بدهم .
توی سایت فیس نما چه کارهای میشود انجام داد ؟ چکونه میتوان دوست پیدا کرد ؟ چگونه میتوانم سایت یا وبلاگ خود را اینجا معروف کنم ؟ چگونه میتوانم پست ارسال کنم ؟ چگونه میتوانم گروه بسازم؟ اینجا قصد داریم به خیلی از سوال هایی که برای شما پیش می آید جواب بدهیم .
برای شروع شما باید حتما عضو سایت شوید .

طریقه عضویت در سایت :


1 : به آدرس
http://facenama.com/signup بروید .

2: در قسمت ایمیل باید ایمیل واقعی خود را وارد کنید . در کادر نام حقیقی باید اسم واقعی خود را وارد کنید . در کادر نام کاربری باید یک نام کاربری برای وود به سایت انتخاب کنید مثلا ali_2064 در کادر رمزعبور و تکرار رمز عبور یک رمز وارد نمایید . مثلا Ksi9d83gf   در کادر امنیتی باید کد امنیتی که در عکس مشاهده میکنید را وارد نمایید . چک باکس مربوط به قوانین را به دقت مطالعه کرده ام و می پذیرم تیک بزنید و در نهایت بر روی ادامه کلیک کنید . حالا شما بطور اتوماتیک وارد سایت میشوید با نام کاربری که انتخاب کرده اید .


اضافه کردن بقیه عضو ها به لیست دوستان

مهمترین بخش سایت لیست دوستان شما میباشد. تا شما دوستی نداشته باشید فعالیت شما در سایت تقریبا بیهوده خواد بود . بعد از ثبت نام وارد صفحه لیست کاربران میشوید . جلوی هر کاربر یک چک باکس خالی وجود دارد که با کلیک کردن بر روی آن می توانید کاربر مورد نظر را برای اضافه کردن به لیست دوستان خود انتخاب کنید . پیشنهاد ما این هست که تا میتوانید همه ی کاربران را به لیست خود اضافه کنید برای اینکه اگر بخواهید پست هایی که همه ی آنها ارسال میکنند را ببینید باید حتما توی لیست دوستان شما اضافه شده باشند . بعد از انتخاب کاربران مورد نظر برای اضافه کردن به لیست کاربران بر روی ادامه کلیک کنید . حالا کاربرانی را که انتخاب کرده بدید به لیست دوستان شما اضافه شده است .بعد از اضافه کردن دوستان به صفحه ی پر کردن اطلاعات پروفایل ارجاع داده می شوید . این صفحه را پر کنید و بر روی ذخیره کلیک کنید تا اطلاعات پروفایل شما خیره شود . اگر شما عضو سایت بوده اید و الان میخواهید کسی را به لیست دوستان خود اضافه کنید کافیه به آدرس http://facenama.com/members یا هموان لیست کاربران که در بالای سایت مشاهده میکنید بروید و جلوی هر کاربر یک علامت مثبت + سبز رنگ میبینید که با کلیک کردن روی این علامت اون طرف به لیست دوستان شما اضافه میشود .

دیدن پست های بقیه کاربران :

برای دیدن پست های بقیه کاربران کافیه به بخش
http://facenama.com/dashboard بروید . در اینجا هر اقدامی که دوستان شما انجام میدهند برای شما به نمایش در می آید .زیر هر پست شما کلمه ای به نام دیدگاه میبینید . اگر بر روی آن کلیک کنید میتوانید برای آن پست یک نظر ارسال کنید .با نظر دادن به پست دیگران میتوانید ارتباطی صمیمی با آنها برقرار کنید . در زیر هر پست یک دایره سبز رنگ کوچک که علامت مثبت در آن دیده میشود میبینید . با کلیک بر روی آن میتوانید به پست مورد نظر امتیاز بدهید .

ارسال پیام خصوصی به یک کاربر :

ممکنه شما بخواهید پیامی به یکی از کاربران سایت ارسال کنید که دیگران اون پیام رو نبینند . برای این کار باید از ارسال پیام خصوصی استفاده کنید . بر روی اسم طرف مقابل کلیک کنید تا به پروفایل آن طرف ارجاع داده شوید . در صفحه ی مورد نظر کادر آبی رنگی میبینید . داخل این کادر در گوشه ی سمت چپ 3 تا آیکن میبینید . به ترتیب ار راست به چپ : ایکن اول که شکل آدمکی با علامت + هست مربوط به اضافه کردن آن شخص به لیست دوستان شماست . آیکن وسطی وقتی استفاده می شود که شما بخواهید پیامی به این شخص ارسال کنید و بقیه کاربران هم آن پیام را ببینند . آیکن سمت چپی که بصورت یک آدمک و ایمیل نشان داده شده مربوط به ارسال پیام خصوصی هست . بر روی آن کلیک کنید کادری در بالا ظاهر میشود که به راحتی میتوانید متن خود را از این طریق بصورت خصوصی به کاربر مورد نظر ارسال نمایید .

دعوت دوستان به فیس نما

برای دعوت کردن دوستان خود کافیه به آدرس http://facenama.com/invite بروید . در اینجا شما از طریق راه های مختلف میتوانید دوستان خود را به سایت دعوت کنید تا در لیست دوستان شما اضافه شوند .بهترین راه دعوت دوستان از طریق ایمیل هست .

ایجاد یا پیوستن به یک گروه

برای ایجاد یا پیوستن به یک گروه کافیه به آدرس http://facenama.com/groups بروید . برای ایجاد یک گروه بر روی ایجاد گروه جدید که بصورت سبز رنگ در گوشه سمت چپ سایت میبینید کلیک کنید . برای پیسوتن به یک گروه بر روی همه ی گروه ها کلیک کنید بعد  بر روی گروه مورد نظر کلیک کنید بعد در کادر آبی رنگ بر روی آیکن پیوستن به گروه که در سمت چپ میبینید کلیک کنید . حالا شما عضوی از گروه هستید و برای ارسال پست کافیه توی همین کادر آبی رنگ بر روی آیکن ارسال پست که در سمت چپ میبینید کلیک کنید .

اضافه کردن یک پست به لیست علاقه مندی ها

برای این کار کافیه بر روی ستاره ای که توی کادر همون پست قرار داره کلیک کنید تا به لیست علاقه مندی های شما اضافه بشه . برای دیدن لیست پست هایی که به علاقه مندی ها اضافه کردین هم میتونین به http://facenama.com/dashboard/tab:bookmarks  مراجعه کنید .

استفاده از ابزارک برای سایت یا وبلاگ خود

کاربرد ابزارک چيست ؟!
از ابزارک ميتوانيم براي نمايش ارسالهاي شخصي خود در سايت يا وبلاگمان استفاده نماييم.
ابزارک ضمن بروز شدنِ لحظه اي، امکان ارجاع کاربر را به پروفايلمان فراهم مي‌نمايد.

به آدرس http://facenama.com/settings/widget بروید .
چگونه از ابزارک استفاده کنيم ؟
- براي Select کردن کد، روي دکمه‌ي "انتخاب کد" کليک کنيد
- با استفاده از CTRL + C کد مربوطه را Copy نماييد
- کد کپي‌شده را با زدنِ CTRL + V در مکان مناسب Paste کنيد.

 

طراحی پروفایل خود بصورت دلخواه

برای طراحی پروفایل خود کافیه به آدرس http://facenama.com/settings/design بروید بعد رنگ هر بخش را بصورت دلخواه خود تغییر دهید .

 

حریم خصوصی پروفایل

برای اینکه پروفایل خود را خصوصی کنید تا اطلاعات شما محفوظ بماند باید به آدرس http://facenama.com/settings/privacy بروید و تغییرات مد نظر خود را اعمال کنید .
 

آگاه سازی ها

به آدرس http://facenama.com/settings/notifications بروید . در اینجا شما میتوانید انتخاب کنید که سایت شما را چگونه آگاه سازد از کار هایی مه  توی سایت اتفاق می افتد . مثلا اگر شما پیام خصوصی دریافت کردید سایت چگونه این را به شما اعلام کند.  آگاه سازی از 2 طریق صورت میگیرد یکی از ایمیل و دیگری از طریق خروجی فید که در داشبورد شما ذخیره میشود . آگاه سازی بهترین ابزار برای ارتباط برقرار کردن با دیگران هست .
 

تصویر پروفایل

برای قرار دادن یک عکس در پروفایل خود کافیه به آدرس http://facenama.com/settings/avatar بروید و عکس مورد نظر خود را انتخاب و آپلود کنید .
 

اطلاعات پروفایل

برای تغییر یا قرار دادن اطلاعات پروفایل خود شامل سن قد وزن شغل محل سکونت و ...  به آدرس http://facenama.com/settings/profile مراجعه فرمایید .
 

تغییر رمز عبور

برای تغییر رمز عبور خود به http://facenama.com/settings/password مراحعه فرمایید .
 

دیدن لیست دوستان

برای دیدن لیست دوستان خود به
http://facenama.com/members/tab:ifollow مراجعه کنید .


چه کسانی شما را به لیست دوستان خود اضافه کرده اند ؟

برای اینکه ببینید چه کسانی شما را به لیست دوستان خود اضافه کرده اند به آدرس
http://facenama.com/members/tab:followers بروید .


چگونه بازدید سایت یا وبلاگ خود را زیاد کنیم ؟

برای اینکار باید ابتدا تا میتوانید کاربران سایت را به لیست دوستان خود اضافه کنید بعد  که تعداد دوستانتون زیاد شد یک گروه جدید به اسم سایت یا وبلاگ خود بسازید و کاربرهارو به این گروه دعوت کنید . وقتی اونها رو دعوت کردیئ و دعوت شما رو پذیرفتند و اعضای گروه شما زیاد شد حالا هر پستی که توی گروه ارسال کنید توی فید خروجی اونها ذخیره میشه و میان از پست شما دیدن میکنند . کافیه توی پستی که ارسال میکنید از کاربرا دعوت کنید از سایت شما دیدن کنند بعد ببینید چه تغییری در بازدید سایت شما ایجاد میشه . رمز موفقیت این کار داشتن عضو زیاد در گروه هست

+ نوشته شده در  سه شنبه سی و یکم خرداد ۱۳۹۰ساعت 10:13 AM  توسط امین  |